Witamy w Krakowskiej Szkole Chen Taijiquan - CHEN BING TAIJI ACADEMY POLAND! W naszej Szkole nauczamy zgodnie z tradycyjnym przekazem Taijiquan rodziny Chen Mistrza Chen Binga, praktykowanym przez pokolenia Mistrzów od setek lat, w rodzinnym Chenjiagou w Chinach

 

Szkołę prowadzą instruktorzy od lat działający w środowisku Chen Taijiquan, z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu, prowadzeniu grup i seminariów. Naszą działalnością i nauczaniem pragniemy przyłączyć się do rozwoju i propagowania Chen Taijiquan według tradycyjnego przekazu, dbać o jak najwyższy poziom przekazywanej wiedzy. Nasi instruktorzy nieustająco podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w obozach i seminariach Chen Bing Taiji Academy w Chinach.

 

W naszej szkole proponujemy kontakt z żywą tradycją stylu Chen Taijiquan według przekazu naszego Shi Fu Mistrza Chen BInga. Sztuka ta korzeniami splata się z tradycyjną medycyną chińską. Czerpie z tysięcy lat doświadczeń, obserwacji i poszukiwań zmierzających do poznania ludzkiej natury.


Z pełną uważnością i zaangażowaniem staramy się przekazywać bogactwo stylu Chen, który zawsze był i jest chińską wewnętrzną sztuką walki, gdzie praktykowanie kładzie nacisk na pracę z energią Qi, prawidłową strukturę ciała, ruchu, relaksację, spokój, siłę ducha i umysłu. To niezmienne podstawy. Lecz taiji kultywują ludzie i dzięki nim sztuka ta wciąż się rozwija, jest wciąż żywa i aktualna. To równowaga yin i yang, harmonia tradycji i współczesności.


Zapraszamy każdego, komu bliskie jest poszukiwanie równowagi pomiędzy umysłem i ciałem, pomiędzy przemianami zachodzącymi w każdym z nas. Chen Taijiquan może być drogą w równym stopniu dla kobiet i mężczyzn. Proponujemy uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem, kobietę i mężczyznę. Jak mityczny smok i feniks, w ich nieustających zmaganiach tworzą cenną perłę, tak splot doświadczeń naszych nauczycieli wprowadza twórczą równowagę pomiędzy yin i yang, równowagę w przekazywanej wiedzy.

 

Taijiquan jest indywidualną drogą każdego, kto się nim zajmuje. Dlatego szczególne miejsce w naszym nauczaniu zajmuje indywidualne podejście do każdej osoby, bezpośredni kontakt, uważne, wspólne odkrywanie możliwości jakie daje styl Chen. Wspólne doświadczanie, że sztuka ta jest nie tylko metodą, sposobem dążenia do wybranego celu, ale także celem samym w sobie, codzienną radością praktykowania.

 

Zapraszamy na treningi!

 

 

KONTAKT | AKTUALNOŚCI | NAUCZYCIELE | TRENINGI | SEMINARIA

tai chi chencopyright 2010 Krakowska Szkoła Chen Taijiquan / Chen Tai Chi
projekt i kodowanie designelle.pl

World Chen Taijiquan Association
W O R L D
C H E N   T A I J I Q U A N
A S S O C I A T I O N
P O L A N D