Dorota Rusin-Czajkowska

Mgr rehabilitacji ruchowej AWF Kraków. Praca dyplomowa z wyróżnieniem pt. "Qigong - chińska, holistyczna metoda terapeutyczno-prewencyjna. Próba oceny praktycznych możliwości zastosowania w polskich warunkach". Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością kung fu. Dyplomowany specjalista w zakresie korekcji wad postawy. Studiowała tez religioznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

02Urodzona w 1971 r., praktykę Taijiquan i Qigong rozpoczęła 21 lat temu ucząc się u Jaromira Śniegowskiego stylu Yang – poznała formę 24 ruchową oraz 108 ruchową. Kontyuowala naukę stylu Yang oraz Chen Taiji – forma 38 ruchowa - od wybitnego eksperta chińskich sztuk walki Howarda Choy. W tym czasie ćwiczyła przez kilka lat Choy Lee Fut w T.K.K.F. „Antena” u Piotra Ochniowskiego.

 

Od 1993 członek Polsko - Chińskiego Stowarzyszenia Wu Shu "Nan - Bei", gdzie uczyła sie u specjalisty w stylach wewnętrznych z Instytutu Kung Fu Wu Shu z Pekinu – p. Zhang Feng Jun, ćwicząc styl Yang i Chen Taiji, poznając także style Wu i Sun Taiji oraz Baguazhang oraz Xingyiquan - inne style wewnętrzne. Poznała także system Yu Guang Qigong – metodę rozwoju energii Qi.

 

W latach 1993-2000 pięciokrotna mistrzyni Polski w Tajiquan tradycyjnym oraz z bronią krótką. Od 1997 roku czynny instruktor Tajiquan i Qigong. Prowadziła taiji w Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Współpracowała z Ośrodkiem Edukacjnym „Zdrowie i Uroda” oraz Stowarzyszeniem „Aletheia” w Krakowie, zespołem baletowym „Art Color Ballet”. Od lat prowadzi warsztaty Taijiquan w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Rozrywkowo-Rozwojowego „Progressteron”. Obecnie współpracuje z Krakowskim Centrum Zdrowia „Joga Centrum”, studium baletowym „Hurtownia Ruchu” oraz Centrum Rozwoju Osobistego „ Galaktyka Kobiet”.


Od 2000 roku praktykuje i naucza taijiquan według tradycyjnego przekazu mistrza Chen Xiaowanga.
Jej nauczyciele to: Mistrz Chen Xiaowang, Chen Yingjun, Jan Silberstorff, Chen Bing.

Pobierz Portret Zawodowy (plik pdf)

 

 

Piotr Grzęda–Wachowicz

Dyplomowany instruktor rekreacji, sportów walki oraz samoobrony ze specjalnością taijiquan, z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w sztukach walki.

 

Urodzony w 1957 roku, z wykształcenia radiolog. Studiował też polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W tym okresie był poetą związanym z klubem literackim „ Pod Jaszczurami”. Współzałożyciel i wieloletni v-ce prezes Towarzystwa Polsko – Celtyckiego w Krakowie. Przetłumaczył i wydał książkę Dereka Bryce „ Symbolika Krzyża Celtyckiego”. Długotrwały współpracownik „Echa Innego Wymiaru” i „Krakowskich Horyzontów”, piszący eseje, autor książki fantazy „Gran”.

 

Piotr grzęda-Wachowicz

Trening sztuk walki rozpoczął od Judo w T.S. Wisła. Po okresie studiów przez kilka lat zdobywał doświadczenie ćwicząc Oyama Karate w szkole sensei Drewniaka. Swoja przygodę z kung fu rozpoczął od  stylu Chow Gar w Klubie T.K.K.F. „Antena” w Krakowie. Po kilku latach rozpoczął trening Ju Jutsu w szkole sensei Śliwki. Szeroki wachlarz jego doświadczeń obejmuje także praktykę kickboxingu.

 

Lata poszukiwań doprowadziły go do taijiquan. W 1996  roku rozpoczął naukę od stylu Yang, by zaraz potem przejść na styl Chen. Od lat koncentruje się na praktykowaniu stylu Chen według tradycyjnego przekazu rodziny Chen. Jest uczniem Chowarda Choya, mistrza Chen Xiaowanga, Chen Yingjuna, Jana Silberstorffa oraz Chen Binga. Jest doświadczonym nauczycielem, prowadzącym regularne treningi stylu Chen taijiquan.

 

Wśród jego doświadczeń wymienić należy uczestnictwo w zawodach sportowych, w tym: w 2000 roku na Mistrzostwach Małopolski: srebrny medal – formy ręczne oraz srebrny medal - formy z bronią; w 2008 roku: Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza: srebrny medal – formy ręczne; Miedzynarodowe Zawody w Warszawie: srebrny medal - formy reczne oraz srebrny medal – formy z Bronią; Mistrzostwa Polski w Warszawie: złoty medal – formy z Bronia oraz brązowy medal - formy ręczne

Na Mistrzostwach Świata w Wudang w Chinach, w 2008 roku, swoim wykonaniem formy z mieczem chentaijiquan, wywalczył III miejsce i został brązowym medalista w konkurencji form z bronią.

 

KONTAKT | AKTUALNOŚCI | NAUCZYCIELE | TRENINGI | SEMINARIA

tai chi chencopyright 2010 Krakowska Szkoła Chen Taijiquan / Chen Tai Chi
projekt i kodowanie designelle.pl

World Chen Taijiquan Association
W O R L D
C H E N   T A I J I Q U A N
A S S O C I A T I O N
P O L A N D